Projekt ogrodu na brzeżach miasta

Warszawa, Białołęka

Obrzeża Warszawy, niby prosty teren, potencjalnie zwyczajne zlecenie, a wyzwań bez liku...

Wyzwania? Kilka przynajmniej. Po pierwsze mnogość projektów - bo nie tylko koncepcja, ale również oświetlenie i nawierzchnia. Po wtóre, wymóg roślinności niewymagającej, ale jednocześnie różnorodnej. Po trzecie - konstrukcja terenu - znaleźć miejsce na psa sporej wielkości, wydzielić część zabawową dla dzieciarni, nie zapomnieć że w użyciu są rolki, subtelnie odgrodzić się od rodziny za miedzą, ale tylko odrobinę, aby jednak zachować nić familijnej wspólnoty. I dość istotne - nie zasłonić widoku na Pałac Kultury i Nauki, którego wizerunek wzbogaca każdorazowe wyjście z domu... czyli wyzwań 150, albo więcej.

Zaproponowałam dość prosty układ powierzchni. Psa schowałam za domkiem, tak samo miejsce na grila. Przestrzeń dla dzieci to zarówno trawnik, jak i basen i ślizgawka. Żeby życie rodzinne kwitło w całym ogrodzie zaproponowałam dodatkowy element - pergolę z wiszącymi fotelami otoczoną pachnącymi krzewami, po której pnie się róża o intensywnym zapachu.

Rośliny to głównie gatunki mało wymagające i wytrzymałe, gdyż teren jest wietrzysty, ale tak dobrane aby zachować różnorodność gatunków. W takim układzie o każdej porze roku będziemy mieli coś kwitnącego, a zimą zielone iglaki. Sąsiadującą rodzinę oddzieliłam szpalerem z tui i klonów. Od strony frontu domu roślinność została zaprojektowana mniej gęsto i niżej - PKiN widać będzie o każdej porze dnia i nocy.

Wyzwania? Na pewno było ich sporo. Projekt ogrodu zostane niedługo zrealizowany. Mam nadzieję, że gotowe dzieło pokaże że wyzwania są do przezwycieżenia sprytem i wiedzą.


Projekt ogrodu wykonany we wspołpracy z firmą:

Kategoria projektu:

Data wykonania:
czerwiec 2016

Udostępnij w social mediach:
Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 1 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka  3 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 4 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 5 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 6 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 6 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 7 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 8 Projekt ogrodu na obrzeżach - Warszawa Białołęka 9

Pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty z mojego portfolio.

Kontakt

Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do mnie za pomocą poniższego formularza. Postaram się odpisać jak tylko szybko będzie to możliwe. Dziękuję!


Na wszelkie wiadomości postaram się odpowiedzieć w przeciągu kilku godzin.