Projekt ogrodu w Warszawie.

Nowoczesny, świeżo wybudowany dom dobrze jest otoczyć pięknym ogrodem, który będzie podkreślał jego walory stylistyczne. Są to: minimalizm, geometryczność, nowoczesne materiały, mało roślin kwitnących. Jednocześnie klientka lubi różnorodność kwiatów i kolorów oraz dopuszcza swobodne kształty i formy. Tym charakteryzują się ogrody naturalistyczne. Jak połączyć te dwie kwestie?

Wyzwanie pierwsze – synergia styli. Wyzwania kolejne – odpowiedni dobór roślinności do południowo – zachodniej, bardzo słonecznej i wietrznej ściany. Również, zapewnienie odpowiedniej dozy prywatności od sąsiednich działek, wkomponowanie ogródka warzywnego oraz dopasowanie projektu do istniejącej już nawierzchni.

Zgodnie z sugestią klientki teren podzieliłam na następujące strefy: wypoczynkową, reprezentacyjną i użytkową. W projekcie koncepcyjnym zdecydowanie dominują kombinacje prostokątów o różnych wielkościach. Trójkątne elementy układu nasadzeń korespondują z bryłą budynku.

Rośliny wzdłuż sąsiadujących działek dobrałam z myślą, aby zapewnić tak cenioną w mieście prywatność. W projekcie nasadzeń uwzględniłam wszystkie ulubione przez domowników rośliny, wzbogacając je o własne sugestie. Drzewa i krzewy iglaste rozmieszczone są równomiernie. Granica posesji i rabaty wokół domu będą dzięki temu zawsze zielone. Całość dopełnia bogactwo kwitnących krzewów i bylin. Z połączenia elementów naturalizmu i nowoczesności wyłonił się styl nieformalny.

Rezultat – pięknie zagospodarowana przestrzeń o powierzchni 1000 m2 i co najważniejsze zachwycona klientka.


Kategoria projektu:

Data wykonania:
sierpień 2015

Udostępnij w social mediach:
Projekt ogrodu w Warszawie 1 Projekt ogrodu w Warszawie 2 Projekt ogrodu w Warszawie 3 Projekt ogrodu w Warszawie 4 Projekt ogrodu w Warszawie 5 Projekt ogrodu w Warszawie 6 Projekt ogrodu w Warszawie 7 Projekt ogrodu w Warszawie 8 Projekt ogrodu w Warszawie 9 Projekt ogrodu w Warszawie 10

Pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty z mojego portfolio.

Kontakt

Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do mnie za pomocą poniższego formularza. Postaram się odpisać jak tylko szybko będzie to możliwe. Dziękuję!


Na wszelkie wiadomości postaram się odpowiedzieć w przeciągu kilku godzin.