Projekt zagospodarowania
ośrodka wypoczynkowego w Kozienicach

Ośrodek Rekreacji i Turystyki położony jest nad jeziorem kozienickim w województwie mazowieckim w samym środku pięknego sosnowego lasu. Pełni funkcje rekreacyjne, sportowe i wypoczynkowe.

W projekcie głównym wyzwaniem było utworzenie nowego, spójnego układu komunikacji – powstały ścieżki rowerowe, alejki między domkami letniskowymi, aleje leśne oraz ścieżki zdrowia, przy których znajdują się urządzenia treningowe. Główna aleja ciągnie się od wejścia, aż do pomostu przy jeziorze. Stanowi oś, wzdłuż której rozmieszczone są najważniejsze budynki – pensjonat, kort tenisowy, amfiteatr, lokale gastronomiczne, portiernia.

Zaproponowałam nowoczesne domki letniskowe podzielone na dwie kategorie – standard i premium. W zaciszu osłoniętych drzewami dalszych zakątków ośrodka wydzielone zostało miejsce na pole namiotowe, plus kilka palenisk i wiat.

Powstały też nowe miejsca parkingowe, a także boiska oraz plac zabaw. Na terenie ośrodka znajduję się również pensjonat, bistro, spa, sauna. Wzbogaciłam infrastrukturę propozycją nowych lokale gastronomicznych usytuowanych zaraz przy tafli jeziora. Obecny amfiteatr został przebudowany na bardziej funkcjonalny i nowoczesny.

Sam projekt koncepcyjny składa się z różnej wielkości okręgów, które łącząc się tworzą spójny układ elementów całości terenu. Forma terenu ośrodka staje się dzięki temu bardziej ujednolicona i nowoczesna.


Kategoria projektu:

Data wykonania:
sierpień 2015

Udostępnij w social mediach:
Projekt zagospodarowania ośrodka wypoczynkowego w Kozienicach 1 Projekt zagospodarowania ośrodka wypoczynkowego w Kozienicach 2 Projekt zagospodarowania ośrodka wypoczynkowego w Kozienicach 2

Pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty z mojego portfolio.

Kontakt

Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do mnie za pomocą poniższego formularza. Postaram się odpisać jak tylko szybko będzie to możliwe. Dziękuję!


Na wszelkie wiadomości postaram się odpowiedzieć w przeciągu kilku godzin.