Projekt ogrodu prywatnego i firmowego pod Warszawą.

Projekty bywają duże i małe. Ten był gigantyczny. Zarówno biorąc pod uwagę wielkość terenu do zagospodarowania - około 5 tyś m2, jak i mnogość wyzwań w projekcie.

Pierwszym wyzwaniem była wielorakość funkcji jakie miał realizować teren i projekt. Miał on zostać podzielony na sfery - prywatną i firmową. Obie miały zostać wyraźnie fizycznie wydzielone, ale wyzwaniem było to, aby jednocześnie pasowały do siebie w sensie estetycznym.

Pierwszym priorytetem było stworzenie wokół domu wyizolowanego miejsca do odpoczynku, które jednocześnie nadawałoby się do realizowania kucharskich pasji właściciela. Projekt obejmował więc nie tylko miejsce na ogrodowego grilla, z siedziskami dla kilku osób, ale również mniej typowe elementy takie jak - ogrodowa kuchnia, palenisko, a nawet obsadzony bambusami ogród zimowy z jadalnią. W części wypoczynkowej króluje z kolei hamak. Tak narodziły się trzy strefy - wypczynkowa, użytkowa i ozdobna. Ta ostatnia została przygotowana w formie ogrodu w stylu nieformalnym, minimalistycznym. Jego prostota wyraża się nie tylko w układzie roślinności, ale również w ich doborze - są mało wymagające, co oczywiście nie ujmuje im uroku.

Znajdujący się pomiędzy strefami zbiornik wodny został zagospodarowany i całkowicie zmieniła się jego rola. Zamiast typowego oczka wodnego powstały kaskady wodne, które dzięki oświetleniu wyglądają pięknie o każdej porze dnia.

Kolejną częścią projeku było zadanie zagospodarowania części firmowej. Front dobrze prosperującej firmy musi pełnić jednocześnie funkcję reprezentacyjną, ale też użytkową. Cały teren został zaprojektowany tak, aby przy zachowaniu maksimum funkcjonalności zachować najlepsze wzory estetyki użytkowej. Wydzieliłam miejsca parkingowe, zaprojektowałam oświetlenie, i alejki w geometrycznych kształtach. Dla gości firmy i pracowników dodałam ławeczki znajdujące się wśród dużej ilości roślin kwitnących, ozdobnych, zimozielonych oraz liściastych. Znalazłam nawet miejsce na poidełka dla ptaków, które umiejscowiłam przy budynku firmowym wśród traw ozdobnych.

Poprojektowy wniosek i refleksja - im więcej wyzwań, tym większa satysfakcja i duma z wykonania projektu.


Kategoria projektu:

Data wykonania:
czerwien 2016

Udostępnij w social mediach:
Projekt ogrodu w Warszawie 1 Projekt ogrodu w Warszawie 2 Projekt ogrodu w Warszawie 3 Projekt ogrodu w Warszawie 4 Projekt ogrodu w Warszawie 5 Projekt ogrodu w Warszawie 6 Projekt ogrodu w Warszawie 7 Projekt ogrodu w Warszawie 8 Projekt ogrodu w Warszawie 9

Pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty z mojego portfolio.

Kontakt

Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do mnie za pomocą poniższego formularza. Postaram się odpisać jak tylko szybko będzie to możliwe. Dziękuję!


Na wszelkie wiadomości postaram się odpowiedzieć w przeciągu kilku godzin.