Projekt małego ogrodu rodzinnego

Warszawa Białołęka

Czasem im mniejszy areał do zagospodarowania, tym większe rozterki. W przypadku tego ogrodu na warszawskiej Białołęce pomysłów było dwa. Starła się koncepcja minimalistyczna z marzeniem o japońskim zen pośrodku blokowiska.

Zawsze chciałam zaprojektować ogród w stylu japońskim. Podczas podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni w 2016 roku widziałam ich wiele i stanowią dla mnie niedościgniony wzór elegancji, stylu, egzotyki ale też porządku i spokoju. W wyobraźni klientki tlił się podobny ideał. Kłopot z tym, że konkurował z pragmatyzmem i idealizmem przydomowego ogrodu w stylu minimalistycznym. W tym drugim wyobrażeniu mniej chodziło o mistykę, a zdecydowwanie bardziej o funkcjonalność.

Zrealizowałam dwa projekty ogrodów - po jednym na każdą wizję. Zwyciężyła funkcjonalność. Na dość niewielkim terenie wydało się, że lepszym, bardziej elastycznym i dostosowanym do życia rodzinnego będzie pomysł minimalistyczny.

Centralnym elementem ogrodu jest altanka pełniąca funkcję wypoczynkową. Pozostałe zaprojektowane elemmenty to trawnik, z dwoma rabatami, i zasadzone trawy ozdobne. Całość dopełniło dosłownie kilka gatunków roślin. Ważnym elementem jest również rząd tui, który oddziela ogród od pobliskiego chodnika.

Cóż, projekt ogrodu w styl japońskim ciągle przede mną - może w następnym projekcie uda się przemycić elementy dalekiego wschodu i orientalnej egzotyki.


Projekt ogrodu wykonany we wspołpracy z firmą:

Kategoria projektu:

Data wykonania:
kwiecień 2016

Udostępnij w social mediach:

Wybrana koncepcja ogrodu nowoczesnego

Projekt małego ogrodu rodzinnego - Warszawa Białołęka  3 Projekt małego ogrodu rodzinnego - Warszawa Białołęka 4 Projekt małego ogrodu rodzinnego - Warszawa Białołęka 5

Koncepcja alternatywna - ogród japoński

Projekt małego ogrodu rodzinnego - Warszawa Białołęka  3 Projekt małego ogrodu rodzinnego - Warszawa Białołęka 4 Projekt małego ogrodu rodzinnego - Warszawa Białołęka 5 Projekt małego ogrodu rodzinnego - Warszawa Białołęka 5

Pozostałe projekty

Zobacz pozostałe projekty z mojego portfolio.

Kontakt

Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do mnie za pomocą poniższego formularza. Postaram się odpisać jak tylko szybko będzie to możliwe. Dziękuję!


Na wszelkie wiadomości postaram się odpowiedzieć w przeciągu kilku godzin.